Czy warto planować wcześniej przeprowadzkę zanim zamówimy transport lub /i dodatkowe usługi związane z przeprowadzką?
Oczywiście, że tak! Pierwszym krokiem planowania powinno być odpowiedzenie sobie na poniższe pytania:
- Czy chcemy sam transport?
- Czy chcemy transport z wniesieniem i zniesieniem?
- Czy chcemy demontaż i montaż mebli?
- Czy chcemy, żeby firma dostarczyła nam opakowania do zabezpieczenia przedmiotów, rzeczy – ogólnie mienia, który chcemy spakować.
- Czy chcemy, żeby firma dostarczyła i spakowała za nas wszystkie rzeczy?
- Czy chcemy skorzystać z tymczasowego magazynowania rzeczy?
- Czy chcemy zostawiać firmie stare meble do utylizacji?
Następnie warto zacząć sporządzać listę rzeczy, które chcemy przewieźć.
Najlepiej zacząć od listy urządzeń RTV i AGD oraz mebli, książek itp. Wymień sprzęt, który ma być transportowany oraz jego wymiary zewnętrzne. Następnie skup się na wszystkich nietypowych przedmiotach (świecznikach, rzeźbach, obrazach) i określ ich wielkość oraz stopień delikatności. Następnie przyjrzyj się meblom, aby ustalić, czy można je zdemontować i przetransportować w częściach. Pomaga to firmie wybrać samochód o odpowiedniej pojemności/ gabarytach i w razie potrzeby zarezerwować drugi samochód.
Podobnie możemy oszacować ilość pudełek, folii i worków potrzebnych do spakowania wszystkiego.
Wybór firmy przeprowadzkowej
Po wstępnej analizie, możemy skontaktować się z firmą transportową w celu ustalenia kosztu transportu/ ceny przeprowadzki. Zazwyczaj firmy przeprowadzają wstępną darmową wizję lokalu/ biura/ firmy/ mieszkania/ domu w celu przedstawienia wyceny.
Jeżeli planujemy przeprowadzkę w tej samej miejscowości, tylko na inną ulicę/ do innej dzielnicy to warto wysłać zapytanie do lokalnej firmy przeprowadzkowej. np. w Warszawie taką firmą jest Intrans Przeprowadzki, który ma niskie ceny / tanie przeprowadzki lokalne dla mieszkańców Warszawy (Bemowo, Białołęka, Bielany, Ochota, Praga Północ, Praga-Południe, Rembertów, Śródmieście/ Centrum, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Włochy, Wola, Żoliborz, Wilanów, Mokotów, Tarchomin).
Zwierzak a przeprowadzka!
Najmniej kłopotliwe w hodowli i na ogół niewymagające okazują się prawdziwym wyzwaniem w trakcie przeprowadzki. Ileż z nich rozdaliśmy znajomym lub w ostatecznym akcie desperacji spuściliśmy w sedesie nie wiedząc jak właściwie zabrać się do ich transportu? Rybki akwariowe, bo to o nich mowa, reprezentują grupę szczególnie wrażliwych i wymagających pasażerów, zwłaszcza w przypadku długiego transportu.
Przygotowując ryby oraz inne zwierzęta akwariowe do transportu najlepiej zostawić je w wodzie z akwarium, w ten sposób lepiej zniosą stres związany z podróżą. Ryby możemy przewozić w wiadrze lub specjalistycznych workach, niezależnie od pojemnika, w którym będą przewożone pamiętajmy o napowietrzaniu wody. Możemy do tego celu wykorzystać brzęczyk zasilany bateryjnie.
Samo akwarium najlepiej zniesie transport jeśli usuniemy z jego wnętrza duże kamienie i korzenie, które mógłby stłuc szybę i pozostawimy w środku od 5 do 10 cm wody, żwir oraz mniejsze elementy dekoracji. Następnie należy zabezpieczyć górną część akwarium szybą albo dyktą – w tym celu możemy również zastosować standardową pokrywę na akwarium, którą na pewno mamy w domu – a resztę obłożyć styropianem. Tak zabezpieczone akwarium z pewnością cało i zdrowo dowieziemy pod nasz nowy adres.
Zostaw komentarz