Czy istnieje uczciwy punkt demontażu pojazdów, gdzie zostawisz auto, które skończyło swój żywot? Nie mieć żadnych problemów i być rzetelnie i kulturalnie potraktowanym? Czy jest możliwość czuć fachowca jedynie po jego sprawnym działaniu, a nie po zapachu oparów napojów wyskokowych? Jak się ustrzec przed brakiem profesjonalizmu i nieuczciwością? Gdzie znaleźć firmę, z której będziemy zadowoleni? Wszystkie wątpliwości rozwiewa nasz artykuł.
Przede wszystkim cena
Nie zawsze cena idzie w parze z jakością wykonywanych usług, ale jest to główny odnośnik do podjęcia decyzji.
Należy porównać oferty z różnych szrotów. Trzeba mieć się na baczności w przypadku dodatkowych cen, które mogą wyniknąć dopiero w momencie płacenia. Przed oddaniem auta do kasacji należy dokładnie wypytać się o wszystkie koszty, czy nie ma jakichś ukrytych pozycji. Nieczyste zagrywki mogą dotyczyć na przykład naliczania dodatkowej kwoty za wycenę. Takimi niecnymi praktykami oszukującymi klienta z pewnością nie zajmuje się złomowanie pojazdów – Pawlak. Jest to rodzinna firma z tradycjami. Wypracowane przez lata szacunek i reputacja tym bardziej nie mogą być nadszarpnięte przez złe opinie związane z nieuprzejmą obsługą i nierzetelnym traktowaniem. Na dodatek złomowisko nie dolicza kosztów za wycenę i co więcej dowóz wraku na lawecie jest gratis. Takiej firmie warto oddać swój pojazd. Nie zawiedziesz się!
Złomowanie aut Kościan – zawsze uczciwie
W łatwy sposób możesz sprawdzić, czy dany szrot działa legalnie. Dostatecznym dowodem na to jest wydane przez Marszałka danego województwa pozwolenie na prowadzenie takiej działalności. Na stronie internetowej można znaleźć wszelkie informacje na ten temat.
Uważaj na nielegalne złomowiska. Transakcja z takim pseudo podmiotem nie ma sensu i jest przede wszystkim ryzykowna. W momencie pozbycia się pojazdu niezgodnie z prawem tracisz możliwość odzyskania reszty składki ubezpieczeniowej OC. Możesz mieć nieprzyjemne spotkania z urzędem skarbowym czy z policją. W czarnym scenariuszu możesz być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, jeśli auto, którego pozbyłeś się w bardzo nieumiejętny sposób, będzie wykorzystane do przestępstwa albo będzie miało wypadek. I wszystkie te „atrakcje” za jedyne 100 zł, które dostałeś więcej w nielegalnie działającym szrocie.
Jakie kroki należy podjąć po zezłomowaniu auta?
Uważasz, że Twoje auto ma duszę, pomimo że ostatnio bardziej było nieruchomością niż poruszającym się samochodem? Zrobiłeś to, co nieuniknione – dałeś go do kasacji, ale nie jest Ci z tym dobrze. Jak najszybciej zrób ostatnią rzecz, która Cię z nim wiąże – wyrejestruj je na amen.
W punkcie demontażu pojazdów dostaniesz:
- zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu – dokument jest w 3 egzemplarzach: jeden pozostaje w biurze złomowiska, drugi jest dla Ciebie, a trzeci jest potrzebny do wyrejestrowania;
- unieważnienie dowodu rejestracyjnego, tablic i karty pojazdu.
Z dokumentami udajesz się do wydziału komunikacji, gdzie składasz:
- wniosek właściciela o wyrejestrowanie pojazdu;
- dowód rejestracyjny;
- tablice rejestracyjne;
- kartę pojazdu, jeżeli była wydana;
- dowód osobisty lub paszport;
- zaświadczenie ze złomowiska;
- dowód zapłaty opłaty skarbowej.
W przypadku, gdy w urzędzie jesteś sam, a jest więcej właścicieli, potrzebujesz od nich pisemne pełnomocnictwo.
Złomowanie pojazdów nie należy do łatwych zajęć, dlatego rynek jest bardzo zróżnicowany pod względem poziomu obsługi klienta. Szukaj szrotu, który ma wysokie wymagania w stosunku do siebie i każdego traktuje fair. Ma misję związaną także z ekologią. Przestrzega przepisów dot. demontażu wraków i recyklingu. Taką firmą jest złomowanie pojazdów – Pawlak. Znajdziesz u nich błyskawiczne terminy realizacji, uczciwość na każdym kroku, konkurencyjne ceny bez ukrytych kosztów. Tradycja i bycie rodzinnym przedsiębiorstwem zobowiązuje. Rzadko kto wie, na czym dokładnie polega złomowanie aut Kościan. Firma Pawlak działa nie tylko w Kościanie i okolicach, ale również w województwie wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Zapraszamy.
Zostaw komentarz